Avustralya Başkonsolosu Sayın Dylan WALSH İl Sağlık Müdürlüğümüz Dr.Ali Cengiz KALKAN’ı Ziyaret Etti
15 Ekim 2018

Avustralya Başkonsolosu Sayın Dylan WALSH İl Sağlık Müdürlüğümüzü 11/10/2018 tarihinde ziyaret ettiler. Ülkesi vatandaşlarının turizm amacıyla ülkemize çok geldiklerini ve gezmeyi de sevdiklerini belirttiler. Vatandaşlarının gezi yolları üzerinde Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir İllerinin bulunduğunu, seyahatleri sırasında herhangi bir sağlık problemleri ile karşılaşmaları halinde her türlü yardıma hazır olduklarını, bu yüzden tanışma ziyaretinde bulunduklarını ifade ettiler.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ali Cengiz KALKAN “İnsan olma vasfı en üstte ve en büyük kimliktir ve biz bu anlayışta hastalarımıza hiçbir ayrım gözetmeden hizmet veriyoruz. Hastanelerimizde 6 (altı) dilde çeviri yapan personellerimiz mevcuttur. İl Merkezimizde, Keşan ve İpsala İlçelerimizde yeni hastaneler yapıldı, turistin sağlığı ile ilgili en üst düzeyde hizmet veriliyor. Ayrıca Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı kapsamında ilimizde faaliyet gösteren Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi alan ülkemizdeki ilk devlet hastanesi olmuştur. Yine il merkezimizde hizmet sunan Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz aynı belgeyi almaya hak kazanmıştır.” dedi ve sunulacak sağlık hizmeti hususunda gözlerinin arkada kalmamasını söyledi.

           Avustralya Başkonsolosu Dylan WALSH; “Türkiye’deki sağlık sistemi çok iyi bunu bizzat hasta olup hastanede tedavi olan biri olarak söylüyorum” dedi.
  • _DSC3134.JPG
  • _DSC3142.JPG
  • _DSC3139.JPG
  • _DSC3143.JPG