'Bilinçli Gebeler ve Mutlu Aileler’ Projesi
11 Aralık 2018

      Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen teknik destek programı kapsamında Keşan Devlet Hastanesi olarak insan kaynakları ve hizmet kalitesini geliştirmeye yönelik yapılan başvuru sonucunda, Edirne İl Sağlık Müdürlüğünce desteklenen ve yürütülen Bilinçli Gebeler ve Mutlu Aileler için Herkese Eğitim Programıprojesi başarı ile tamamlandı.

      Anne Dostu Hastane hizmetinin etkinliğini arttırmak için Trakya Kalkınma Ajansının teknik destek programından kazanılan proje ile Keşan Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi, Çocuk Servisi ve Yenidoğan ünitelerinde görev yapan sağlık personeline ‘Bilinçli Gebeler ve Mutlu Aileler İçin Herkese Eğitim Mesleki Gelişim Programı’ eğitimi 16-19 Kasım tarihleri arasında Prof. Dr. Fatma Deniz SAYINER ve Nesibe UZEL tarafından verilmiştir.

      Keşan Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Serhat GÖÇER gerçekleştirilen eğitimin önemine yönelik şunları kaydetti; ‘‘Keşan Devlet Hastanesi olarak Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırmak adına anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla Anne, Bebek ve Aile Dostu modelde, hastanemizde mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri” oluşturulmuştur. Bu ünitelerde yanındaki refakatçi ile gebelere ev ortamındaki gibi rahat ve hareket özgürlüğü olan alanlar sağlanmıştır. Normal doğumu özendirerek, müdahale oranlarını azaltmayı hedefliyoruz. Biz buna teşvik etmek istiyoruz. Bu eğitim,  hastanemizde Sağlık Bakanlığımız tarafından desteklenen ‘Anne Dostu Hastane’ unvanını alma yolundaki çalışmalarımıza yol gösterici olacaktır.’’

foto.jpg