Müdürlüğümüzün Bir Projesi Daha Trakya Kalkınma Ajansı Tarafından Desteklenmeye Hak Kazandı
17 Aralık 2018

        Müdürlüğümüz tarafından Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında hazırlanarak Eylül-Ekim döneminde başvurusu yapılan “Uluslararası Sağlık Köprüsü Projesi” desteklenmeye hak kazandı.

          Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık kurumlarında Sağlık Turizmi alanında çalışan personelin, bu çerçevede başvuru yapan hastalarla iletişim kurmasını sağlayarak doğru bilgilendirme, doğru tedavi olanağı, kaliteli sağlık hizmeti sunmanın hedeflendiği projeye ait sözleşme 04.12.2018 tarihinde Kalkınma Ajansı Edirne Ofisinde imzalandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz KALKAN ve Ajans Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN’in bir araya geldiği sözleşme imza töreni sonrasında, bölgesel öncelikler ve sağlık alanında yapılabilecek çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

           Proje kapsamında Sağlık Turizmi birimlerinde ve en çok yabancı hasta başvurusunun olduğu birimlerde çalışan 20 kişi için iki ay boyunca, haftada üç gün üçer saat, konuşma pratiğinin ağırlıklı olduğu Medikal İngilizce eğitimi uygulanması planlanmıştır. Kişisel gelişiminde destekleneceği proje çalışmaları ile kurumsal kapasitenin arttırılması desteklenecektir.