Ocak Ayı Eğitim Çalışmalarımız
13 Şubat 2019

Ocak Ayı Eğitim Çalışmalarımız

Gebe Bilgilendirme Eğitimi

Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Selimiye Sağlıklı Hayat Merkezinde, Gebe Bilgilendirme Sınıfında Merkezimiz ÇEKÜS Biriminde görevli Ebe Sabriye BERBER,  Ebe Emine PEHLİVAN ve Diyetisyen Merve DEĞİRMENCİ ve Psikolog Hande ALDEMİR tarafından eğitim düzenlenmiştir.

 • 1a.jpeg
 • 1.jpeg

Ayşe Latif Özkan Kuran kursunda Serviks Kanseri Eğitimi

Edirne Merkez de bulunan ve planlanan çerçevede 15.01.2018 tarihinde Ayşe Latif Özkan Kuran kursunda bulunan kursiyerlere “kanserde erken teşhisin önemi”, “kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu” ve “KETEM de yapılan taramalar” hakkında bilgi verilerek broşür, kitapçık ve bilgilendirme notları dağıttık. Ayrıca tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet ettik.

 • 2a.JPG
 • 2b.JPG
 • 2.JPG

Sağlık Çalışanlarına Serviks (Rahim Ağzı Kanseri) Eğitimi

2019 yılında Ocak ayı Serviks Kanseri Bilinçlendirme ayı kapsamında; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma HEVES YILMAZ, Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Esin SEÇGİN SAYHAN ve KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ’ un katılımı ile Halk Sağlığı Başkanlığı Konferans Salonunda Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşegül YILDIRIM tarafından tüm sağlık personellerine yönelik Serviks kanseri hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

 Yoğun katılımın gerçekleştirildiği eğitimler, merak edilen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

 • _DSC7085.JPG

 

Filiz Hanım Kuran Kursunda Ketem Eğitimi Düzenlendi

Edirne Merkez de bulunan ve planlanan çerçevede 10.01.2018 tarihinde Filiz Hanım Kuran kursunda bulunan kursiyerlere “Kanserde Erken Teşhisin Önemi, Kanserin Önlenebilir Bir Hastalık Olduğu ve KETEM’ de Yapılan Taramalar” hakkında bilgi verilerek broşür, kitapçık ve bilgilendirme notları dağıttık. Ayrıca tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet ettik.

 • 4a.JPG
 • 4.JPG

Sultan I. Murat Devlet Hastanesinde Sağlık Personellerine “Serviks Kanseri “Eğitimi Gerçekleştirildi

2019 yılında Ocak ayı Serviks Kanseri Bilinçlendirme ayı etkinlikleri kapsamında; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma HEVES YILMAZ, Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Esin SEÇGİN SAYHAN ve KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ’ un katılımı ile 21 Ocak 2019 Sultan I. Murat Devlet Hastanesi Konferans Salonun da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşegül YILDIRIM tarafından tüm sağlık personellerine yönelik Serviks kanseri hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

      Yoğun katılımın gerçekleştirildiği eğitimler, merak edilen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

 • WhatsApp Image 2019-01-23 at 14.10.09.jpeg
 • WhatsApp Image 2019-01-23 at 14.10.07.jpeg

Ak Mescit Kuran Kursunda Bulunan Kursiyerlere Kanser Türleri Hakkında Eğitim Verildi

Edirne Merkez de bulunan ve planlanan çerçevede 08.01.2018 tarihinde Ak Mescit Kuran kursunda bulunan kursiyerlere kanserde erken teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında bilgi verilerek broşür, kitapçık ve bilgilendirme notları dağıttık. Ayrıca tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet ettik.

 • 6a.JPG
 • 6.JPG