Mart Ayı Kolon Kanseri Farkındalık Etkinliği
21 Mart 2019

    Günümüzde giderek artan kanser vakaları nedeniyle, hastalar üzerindeki psikolojik etkileri de göz önüne alınarak erken teşhis ön plana çıkmaktadır. Kanser türlerinin uyarılarını erken keşfetmek, bulgularını araştırmak ve ileri tetkik için hastaların sevk edilmesi erken tanı şansını arttırmaktadır. Bu nedenle, kanserde erken tanı programları toplumun, sağlık çalışanlarının ve politika oluşturucularının bilgisini arttırmayı hedeflemeli, erken tanı olanakları hakkındaki farkındalığı arttırmalıdır.

    Mart ayı "Kolon Kanseri Farkındalık Ayı" etkinlikleri kapsamında farkındalığı ve tarama sayısını arttırmak amacıyla; Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi)  Birimi ve Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü işbirliği ile Cuma pazarında stant kurularak halka bilgilendirme broşürleri dağıtılmış ve KETEM’e gelmeleri için randevu oluşturulmuştur.

    Standımızda bize destek veren Trakya Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi Araştırma Görevlisi Burcu KÜÇÜKKAYA, Öğretim Üyesi Dr. Hatice KAHYAOĞLU SÜT ve Hemşirelik Bölümü öğrencilerine teşekkürlerimizi sunarız.

“KANSERDEN KORKMA GEÇ KALMAKTAN KORK”

  • FOTO2.jpeg
  • FOTO3.jpeg