İl Okul Sağlığı Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
28 Mart 2019

Öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının korunması ve geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlıklı hayat tarzlarının ve alışkanlıklarının kazandırılması ve sağlık eğitiminin verilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü” kapsamında “Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı Uygulama Kılavuzu” hazırlanmıştır.

Söz konusu uygulama kılavuzu doğrultusunda ilimizde yürütülen çalışmalar kapsamında 27.03.2019 günü İl Okul Sağlığı Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Uz.Dr.Netice DAĞLAR tarafından konu ile ilgili sunum yapılmış ve kurumlarla programın etkin yürütülmesine yönelik görüş alış verişinde bulunulmuştur.

Vali Yardımcısı Sayın Şenol Levent ELMACIOĞLU başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğü ek binasında gerçekleştirilen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Önder ARPACI, Tarım ve Orman İl Müdür Yrd. Nazan TÜRKASLAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd. Dr.Onur ÇAKAR, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı birim sorumluları Şube Müdürü Yıldıray ÇETİNTAŞ, Dr.Burcu BAKAR ve Dr.Rıfat ÖZALTIN ile Edirne Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uz.Dr.Esin SEÇGİN SAYHAN katılmışlardır.

  • _DSC3330.JPG
  • _DSC3329.JPG
  • _DSC3327.JPG
  • _DSC3325.JPG