Camiamıza Geçmiş Olsun
09 Nisan 2019

08/04/2019 tarihi saat: 10.30 sularında Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi psikiyatri polikliniğinde sağlık çalışanımıza yönelik fiziki saldırıda bulunulmuştur. İnsanımızın sağlığı için canla, başla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz. İnsan hayatına kast edilerek ortaya konan bu korkunç olayın yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim.

Sağlık Bakanlığımız sağlıkta şiddetin son bulması için son zamanlarda önemli hukuki, idari ve yapısal tedbirleri hayata geçiriyor. Her şeyden önce “Şifa Veren Ele Vefa” diyoruz ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatarak, şiddetin son bulmasını istiyoruz, şiddet ne medeniyetimiz ne de ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmamaktadır.

Tüm bunlara rağmen, toplumun hemen hemen tüm kesimlerinde yaşandığı gibi sağlıkta da  maalesef bu tür üzücü olaylarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyor, faillerin hak ettikleri cezai yaptırımların acilen ve en ağır şekilde hayata geçirilmesini ısrarlı bir şekilde talep ediyorum.

                                                                                          Dr. Ali Cengiz KALKAN

                                                                                           Edirne İl Sağlık Müdürü