Edirne Valimiz Sayın Ekrem CANALP,Aşılıyım Sağlıklıyım Kampanyasına Destek Verdi
18 Nisan 2019

Edirne Valisi Ekrem CANALP, aşı olmanın önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sağlık Bakanlığının 22-28 Nisan Aşı Haftası etkinlikleri kapsamında “Aşılıyım, Sağlıklıyım” projesine destek vererek aşı oldu.

Edirne Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma HEVES YILMAZ, Başkan Yardımcısı Dr. Onur ÇAKAR ve Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Burcu BAKAR Edirne Valisi Ekrem CANALP’i makamında ziyaret etti. Edirne Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma HEVES YILMAZ Sağlık Bakanlığı tarafından 22-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Aşı Haftası etkinlikleri kapsamında, “Aşılıyım, Sağlıklıyım” sloganıyla bir proje başlatıldığını ve projenin amacının halkta aşı konusunda farkındalık yaratmak ve aşılamanın önemine dikkat çekmek olduğunu söyledi.

Aşının önemine değinerek, kampanyaya katılım sağlamaktan da mutlu olduğunu ifade eden Vali CANALP; “aşı olmak hepimiz için hem bir hak, hem de bir sorumluluktur. Hem kamu sağlığını, hem de gelecek nesilleri koruyabilmek için hepimiz bu hakkımızı kullanmalı, bu sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz” dedi.

  • WhatsApp Image 2019-04-18 at 16.12.38.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-04-18 at 16.12.38 (1).jpeg