“Sigarayı Bırak Hediyeyi Kap Kampanyası” Duyurusu
31 Mayıs 2019

Kampanya 10 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve 10 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir. Kişilerin 3 ay süre ile sigara içmemeleri gerekmektedir.

Kampanyaya en az bir yıldır sigara içen ve 18 yaşını doldurmuş herkes katılabilir.

Kampanya başvuru formu Edirne İl Sağlık Müdürlüğü web sitesinde ve sosyal medya hesabında yer almaktadır. Başvuru formları ayrıca ilçe sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerinden ve entegre ilçe hastanelerinden temin edilebilir. Kampanya başvuru formlarının doldurulduktan sonra 14 Haziran 2019 Cuma gününe kadar İl Sağlık Müdürlüğüne, ilçe sağlık müdürlüklerine, toplum sağlığı merkezlerine ve entegre ilçe hastanelerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Kampanya başvuru formlarının, formları teslim alan kurumlarca 21 Haziran 2019 tarihine kadar kampanya koordinasyon merkezine (Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi) ulaştırılması gerekmektedir. Başvuru formları kampanya koordinasyon merkezi tarafından değerlendirilip kayda alınacaktır.

Bırakma gününden itibaren 3 ay süreyle sigara içmeyenler ve diğer tütün ürünlerini kullanmayanlar, ödül için kuraya katılmaya hak kazanırlar.

Katılımcılar arasında çekilecek kura ile ödül için 3 asil, 3 yedek talihli belirlenecektir.

Kuradan hemen sonra kazanan kişilerle temasa geçilecek ve sigara içip içmediği şahitlerce ve uzman hekimlerce yapılacak muayenelerle teyit edilecektir.

Bırak Kazan Başvuru Formu.docx