Tübitak Bilim Şenliği Resim, Afiş, Kompozisyon Yarışma Sonuçları
02 Temmuz 2019

Edirne Valiliği himayesinde, Müdürlüğümüzün yürütücüsü olduğu “Edirne Sokakta Sağlık Var Bilim Şenliği” projesi kapsamında Resim, Afiş ve Kompozisyon alanlarında düzenlenen yarışmalar sonuçlanmıştır. Edirne Valiliği, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan beş kişilik değerlendirme kurulu tarafından 18.06.2019 tarihinde yapılan değerlendirme toplantısı sonucunda;

RESİM YARIŞMASI: “Çocuklar nasıl bir hastane odasında daha çabuk iyileşir?” konulu resim yarışmasında ilk 30 eser,

KOMPOZİSYON YARIŞMASI: “Sağlıklı Hayat Önemli, Ama Nasıl?konulu kompozisyon yarışmasında ilk 15 eser,  

AFİŞ YARIŞMASI: “Sağlıklı Beslenme” konulu afiş tasarım yarışmasında ilk 30 eser belirlenmiştir.

Yarışma sonuçları aşağıda yer almakta olup eser sahipleri aldıkları puana göre değil alfabetik sıraya göre listelenmiştir. İlk 3’e giren eserler Bilim Şenliği açılış programında açıklanacak ve ödülleri takdim edilecektir. İlk üç dışındaki başvuru sahiplerine katılım belgesi verilecektir. Açılış/Ödül töreni programı ve saati ile ilgili bilgilendirme Bilim Şenliği başlamadan bir hafta önce Müdürlüğümüz resmi internet adresinden ve proje sosyal medya hesapları aracılığı ile yapılacaktır.

Eserler, 27-28 Eylül 2019 da 5 000 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmesi hedeflenen  “Edirne Sokakta Sağlık Var Bilim Şenliği’nde sahipleri eşliğinde sergilenecektir.

Ödüller:   1.Ödülü Tablet PC + Madalya

                  2.Ödülü MP3 Çalar + Madalya

                  3.Ödülü Flaş Bellek + Madalya

 

AFİŞ TASARIM Yarışması Sonuç Listesi.xlsx
RESİM Yarışması Sonuç Listesi.xlsx
KOMPOZİSYON Yarışması Sonuç Listesi.xlsx