İl Okul Sağlığı Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
28 Ekim 2019

Öğrencilerin ve okul çalışanlarının sağlığının korunması ve geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve dolayısıyla topluma sağlıklı hayat tarzlarının ve alışkanlıklarının kazandırılması ve sağlık eğitiminin verilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü” kapsamında “Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı Uygulama Kılavuzu” hazırlanmıştır.

Söz konusu uygulama kılavuzu doğrultusunda ilimizde yürütülen çalışmalar kapsamında 25.10.2019 günü İl Okul Sağlığı Kurulu toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Uz.Dr.Can Behzat DEMİRKAN tarafından konu ile ilgili sunum yapılmış ve kurumlarla programın etkin yürütülmesine yönelik görüş alış verişinde bulunulmuştur.

Vali Yardımcısı Sayın Ali UYSAL başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Selma HEVES YILMAZ, Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla BAYAZIT, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan ARAS, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd. Dr.Onur ÇAKAR, Şube Müdürü Yıldıray ÇETİNTAŞ ve Dr.Burcu BAKAR, Edirne Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uz.Dr.Esin SEÇGİN SAYHAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Sinem SÖĞÜT katılmışlardır.

  • 2.jpeg
  • 1.jpeg