112 Ambulans Sistemi 25. Kuruluş Yıl Dönümü Fotoğraf Yarışması
02 Aralık 2019

“112 Ambulans Sistemi 25. Kuruluş Yıl Dönümü Fotoğraf Yarışması”

YARIŞMA KONUSU : 112 ve acil sağlık hizmetlerini konu alan fotoğraflar

AMAÇ: Bakanlığımızca halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması, önlenmesi ve teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılabilmesi için yapılan rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesi konuya olan farkındalık düzeyinin artmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda, 112 Ambulans sisteminin 25. Kuruluş yılı olması nedeniyle “1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kapsamında 112 Acil sağlık sisteminin önemini vurgulamak, çalışan personelin moral ve motivasyonunu artırmak ve “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile ülke genelinde farkındalık etkinlikleri düzenlenecektir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1.      Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2.    Yarışmaya yalnızca Edirne 112 Acil Sağlık alanında çalışanlar katılabilir. ( Edirne Merkez ve ilçelerinde hizmet sunan acil sağlık hizmetleri istasyonları, özel kamu ve üniversite hastanelerinin acil servis ve ambulans personeli ile UMKE gönüllüleri) Sonuçlar açıklandıktan sonra dereceye kalan katılımcılar bu durumlarını belgelemek zorundadır.

3.      Yarışmaya renkli ya da siyah beyaz fotoğraf ile katılına bilinir.

4.      Yarışma; seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları haricinde profesyonel veya amatör tüm fotoğraf severlere açıktır.

5.      Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

7.      Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 3 fotoğraf yüklenmesi uygun olacaktır. Katılımcıların, 01.12.2019 tarihine kadar edirne.ismbasin@saglik.gov.tr adresine eser sahibi tarafından belirlenecek bir rumuzla .(Beş harften oluşturulmalıdır)

 birlikte fotoğrafları yüklemiş olmalıdır.

8.  Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

9.  Fotoğraflarda yer alan kişilerin görüntülemesi için rızalarının alınması hususu katılımcıya aittir. Bu konuda ortaya çıkabilecek her tür hukuki sorumluluk yine katılımcıya aittir.

10.  Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

11.  Yarışmayı düzenleyen Edirne İl Sağlık Müdürlüğü yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

12.  Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

13.  Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere ödül, mansiyon ve sergileme alan fotoğrafların orijinal hali; “jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilecek ve 2 MB’tan küçük olmayacak ve 4 MB’ı de geçmeyecek” şekilde istenecektir.

14.  Yarışma jürisi gerek duyduğu fotoğrafların orijinalini isteme hakkına sahiptir.

15.  Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

TELİF HAKLARI:

1- Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Edirne İl Sağlık Müdürlüğü arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nce sergilenecek, bu eserler ile ilgili her türlü dijital ve basılı materyal üretilebilecek ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.

2- Yarışmaya katılan yarışmacılar, ödül ve sergileme alan fotoğraflarının Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sergi ve kataloglarda kullanılmasını kabul ederler.

3-Yarışma sonuçları 03/12/2019 tarihinde https://edirneism.saglik.gov.tr/ adresinde ve edirnesm; facebook, tiwitter ve Instagram hesaplarında duyurulacaktır. 

YARIŞMA TAKVİMİ:

Yarışma Başlangıç Tarihi: 27/11/2019

Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 01/12/2019

Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 02/12/2019

Sonuç Bildirim Tarihi: 03/12/2019

Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 01-07 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan  “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenecek ödül töreninde ödüller takdim edilerek ilk 30 eser sergilenecektir.

SEÇİCİ KURUL: Eserler Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nce oluşturulacak en az 5 kişilik “Komisyon” tarafından değerlendirilecektir.

ÖDÜLLER:

    Birincilik: 1.lik Plaketi

    İkincilik: 2.lik Plaketi

    Üçüncülük: 3.lük Plaketi

    Sergileme: İlk 30’a giren eser sahipleri sergileme hakkı elde edecektir.