112 Ambulans Sistemi 25. Kuruluş Yıl Dönümü Aste All-Star Yarışması
02 Aralık 2019

“112 Ambulans Sistemi 25. Kuruluş Yıl Dönümü Aste All-Star Yarışması”

AMAÇ: Bakanlığımızca halk sağlığının korunması ve geliştirilmesi, hastalık risklerinin azaltılması, önlenmesi ve teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin daha verimli kullanılabilmesi için yapılan rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesi konuya olan farkındalık düzeyinin artmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda, 112 Ambulans sisteminin 25. Kuruluş yılı olması nedeniyle “1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kapsamında 112 Acil sağlık sisteminin önemini vurgulamak, çalışan personelin moral ve motivasyonunu artırmak ve “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile ülke genelinde farkındalık etkinlikleri düzenlenecektir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1.      Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2.     Yarışmaya yalnızca ASTEsertifikasına sahip Edirne 112 Acil Sağlık alanında çalışanlar katılabilir. (Edirne Merkez ve ilçelerinde hizmet sunan acil sağlık hizmetleri istasyonları, özel kamu ve üniversite hastanelerinin acil servis ve ambulans personeli ile UMKE gönüllüleri) Sonuçlar açıklandıktan sonra dereceye kalan katılımcılar bu durumlarını belgelemek zorundadır.

3.     Yarışma İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenecek olan gün ve saatte ASTE eğitmenlerinin jüri üyeliğinde Edirne ASTE parkurunda yapılacaktır.

4.  Yarışma puanlama sistemi ile yapılacaktır.

5.  Yarışmayı düzenleyen Edirne İl Sağlık Müdürlüğü yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

15.  Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

3-Yarışma sonuçları, yarışma gününden bir gün sonra https://edirneism.saglik.gov.tr/ adresinde ve edirnesm; facebook, tiwitter ve Instagram hesaplarında duyurulacaktır. 

Ödül Töreni: Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 01-07 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan  “112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenecek ödül töreninde takdim edilecektir.

ÖDÜLLER:

    Birincilik: 1.lik Plaketi

    İkincilik: 2.lik Plaketi

    Üçüncülük: 3.lük Plaketi