Acil Obstetrik Bakım Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grubu ve Sektörler Arası İşbirliği Toplantıları Gerçekleştirildi
29 Ocak 2020

Ülkemizde anne mortalite ve morbiditesini azaltmak amacıyla uygulamaya konulan Acil Obstetrik Bakım Programı çalışmaları kapsamında; acil obstetrik bakım çekirdek ekip stratejik planlama grubu toplantısı ile sektörler arası işbirliği toplantısı gerçekleştirildi.

Acil Obstetrik Bakım Programın amacı; gebelik süresince, doğum sırasında ve sonrasında oluşabilecek sağlık sorunlarında sağlık hizmetlerine erişilebilirlik, sağlık hizmetlerinden faydalanma, bu hizmetlerin kalitesi ve hizmet sunan sağlık kurumları arasında etkili sevk sisteminin kurulması ile anne ve yenidoğan ölümlerini önlemektir. 

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma HEVES YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen, kamu ve özel sektör sağlık yöneticilerinin katıldığı çekirdek ekip stratejik planlama grubu toplantısı sonrasında; Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği temsilcilerinin katıldığı sektörler arası işbirliği toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Selma HEVES YILMAZ’ın açılış konuşmaları ile başlayan ve Uzm. Dr. Can Behzat DEMİRKAN’ın sunumları ile devam eden toplantılarda katılımcıların görüş ve önerileri ile birlikte il eylem planı ve aktivite planı hazırlanarak toplantılar sonlandırılmıştır.

  • 1.JPG
  • 1,1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG