Edirne’de 112 acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığınca temin edilen tam donanımlı 4 ambulans teslim edildi.
05 Nisan 2021

Edirne’de 112 acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Sağlık Bakanlığınca temin edilen tam donanımlı 4 ambulans ve Edirne Valiliğince kiralanan 15 araç törenle hizmete sunuldu. Törende ambulansa binerek sirenleri açan Edirne Valisi Ekrem Canalp, hayırlı olmasını dileyerek şoförlere araçların anahtarlarını teslim etti.
Valilik bahçesinde düzenlenen ambulans teslim töreninde yaptığı konuşmada Sağlık Bakanlığımıza vermiş olduğu destekler için teşekkür eden Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Sağlık sistemimizi sürekli iyileştiriyoruz. Yeni hastaneler, yeni sağlık tesisleri kuruyoruz. Yeni araç gereç, yeni donanım malzemeleri alıyoruz, sürekli yeniliyoruz ve sürekli yeni araçlarla sağlık sistemimizi takviye ediyoruz, destekliyoruz.” dedi.
Edirne’de sağlık yatırımlarının her yönde, hızla devam ettiğini ifade eden Vali Canalp " Vakaya ne kadar çabuk ulaşılırsa hayatını kurtaracağınız insanların sayısı o kadar yüksek olur. Bugün burada Sağlık Bakanlığımızca temin edilen 4 ambulansın faaliyete geçmesiyle sağlık hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini artırmanın önemli bir adımını atmış olacağız. Vatandaşlarımızın hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini en üst noktada gerçekleştirebilmek için her türlü tedbiri alıyoruz ve sağlık hizmetinden duyulan vatandaş memnuniyetini de günden güne artıyor.” şeklinde konuştu.

  • ambulans teslim 1.jpg
  • ambulans teslim 2.jpg
  • ambulans teslim 3.jpg
  • ambulans teslim 4.jpg
  • ambulans teslim 5.jpg