Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin KİŞİOĞLU 29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası Münasebetiyle Kızılay Edirne Şube Başkanlığını Ziyaret Etti
02 Kasım 2017

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası ülkemizde Kızılay Haftası olarak kutlanmaktadır. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı; kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında hizmet sunmaktadır.

Hafta münasebetiyle Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin KİŞİOĞLU ve beraberindeki heyet, Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir ÇAKAY’ı ve personeli şube merkezinde ziyaret etmiştir.

İl Sağlık Müdürümüz KİŞİOĞLU hafta nedeniyle yaptığı açıklamada; “Türk Kızılayı din, dil, ırk ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında bütün insani ihtiyaçları karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biridir. Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılayı, Türk Milletinin “insan odaklı medeniyet anlayışının” somutlaşmış halidir. Yüksek insani değerlerle kuşanmış kültürümüzde Türk Kızılayı; milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle; bu kutsal görevi yerine getiren Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımıza sevgi, saygı ve şükranlarımı sunar, tüm halkımızın “Kızılay Haftası”nı içtenlikle kutlarım. Doğal afetleri olmayan, sağlıklı, huzurlu ve barış ortamı içinde bir yaşam temenni ediyorum.” dedi.

  • z1.png
  • z2.jpg