Yeterli / Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu Toplandı
11 Aralık 2017

Yeterli / Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu, İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin Kişioğlu başkanlığında 2018 yılı toplantısını yapmak üzere 7 Aralık 2017 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Gülden Yörüten Toplantı Salonunda bir araya geldi.

İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin Kişioğlu’nun açılış konuşmaları sonrasında, Şube Müdürü Dr.Tülin Gürbüz tarafından gündem maddeleri okundu. Geçmiş yılın kurul kararları gözden geçirildikten sonra 2017 yılında Obezite ve Metabolik Hastalıklar Birimi tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin sunumu yapıldı. Obezite ile mücadele ve fiziksel aktivitenin yaşam biçimi haline getirilmesi konularında halka yönelik yapılabilecek faaliyetler, projeler, eğitimler ile sağlıkta önemli gün ve haftalarda farkındalık oluşturmak amacıyla paydaş kurum temsilcilerinin kurul kararları için teklifleri alındı. Kurul kararlarının belirlenmesinin ardından sona eren toplantıda katılımcılara sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek amacıyla elma, muz, mandalina ve şekersiz çay ikram edildi.

Toplantıya; İl Sağlık Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, T.Ü.Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, T.Ü.Bisiklet Topluluğu ve EBİS Bisiklet Kulübü temsilcileri katıldı.


  • 1.jpg
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG