“Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesi” Konusundaki Farkındalık Çalışmalarımız Kapsamında Stant Kuruldu
12 Aralık 2017

Birleşmiş Milletler tarafından 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü” olarak benimsenmiş olup; kamu kurum ve kuruluşları tarafından çeşitli etkinliklerle bu güne dikkat çekilmektedir.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezi olarak “Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesi” konusundaki farkındalık çalışmalarımız sadece bu aya ve güne özel değil yıl boyunca düzenli olarak yürütülmektedir. Bu kapsamda; kadınlarımızın yoğun olarak katılım gösterdiği Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İŞKUR ortaklığında yapılankursların gerçekleştirildiği Sosyal Dayanışma Merkezinde (SODAM) kursiyerlere yönelik hazırlamış olduğumuz paket eğitim programı ile “Kadına Karşı Şiddettin Önlenmesi” eğitimi rutin olarak verilmektedir. Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Menzilahir ve Yıldırım Toplum Merkezlerinde ve Edirne Müftülüğüne bağlı Havlucu Ahmet Efendi Gençlik Merkezinde 7 ayrı halk eğitimiyle 163 kursiyer kadına ulaşılmış farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmıştır.

8 Aralık 2017 günü de Merkez Toplum Sağlığı Merkezimizce, çok sayıda kadına kolay ulaşılabilecek bir mekân olan “Cuma Pazarı” girişinde stant açılmıştır. Standımızda, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm.Dr.Esin SEÇGİN SAYHAN ve eğitim birimi çalışanları Ebe Zeynep KAYALAR ve Sosyal Hizmet Uzmanı Melike KILIÇ tarafından kadınlarımıza ve pazar esnafına el broşürleri dağıtılmış ve bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

  • 01.jpg
  • 02.JPG
  • 03.JPG
  • 04.JPG