Edirne İl Sağlık Müdürü Olarak Atanan Dr.Ali Cengiz KALKAN Göreve Başladı
21 Aralık 2017

694 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarının yapısının değiştirilmesinin ardından, Sağlık Bakanlığımız tarafından Edirne İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr.Ali Cengiz KALKAN görevine başladı.

Edirne'de görev yapacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ali Cengiz KALKAN yaptığı açıklamada; “Bu şehir bizim gönlümüzün ve değerlerimizin başkenti. Nezih ve değerli bir kentimiz. Bu şehrin hizmet kervanında hizmet eri olmak için geldim. Çok değerli Edirnelilere hizmet etmekten büyük onur ve mutluluk duyacağımı ifade etmek isterim. Yaklaşık 25 - 30 yıldır Trakya'dayım. Edirne’ye her gelip gittiğimde bu şehrin kendine mahsus asil, saygı değer duruşu beni etkilemiştir. Bugün de büyük bir emaneti, Sağlık Bakanlığımız bünyesinde üstlenmiş bulunmaktayım. İnşallah yeni dönemde bu güzel kente elimizden gelen en güzel hizmetleri sunarız ve inşallah hayırlı hizmetleri hep birlikte üretiriz. Büyük bir heyecan ve istekle çalışacağız. Hep birlikte kentimize, ülkemize ve devletimize hizmet edeceğiz. Çok güzel bir hastanemiz var; emek verenlerin ellerine sağlık. Bu hizmet kervanında biz de bir katkıda bulunabilirsek kendimizi mutlu sayacağız. Benden önce tüm gücüyle hizmet üretmiş tüm değerli yöneticilerimize ve sağlık çalışanlarımıza, en ücra birimlerde görev yapan tüm sağlık ekibimize gönülden teşekkür ediyorum. Bizde vefa esastır. Bu şehirde sağlığa emek verenlerin de içinde olduğu, onları unutmadığımızı gösteren değerli sosyal ve kültürel çalışmalara da birlikte imza atarız inşallah.” dedi.

Dr.Ali Cengiz KALKAN kimdir?

1965 yılında Hatay’da doğan Dr.Ali Cengiz KALKAN, 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Yurdun çeşitli illerinde görev yapan Dr.Ali Cengiz KALKAN, 1998 yılından 2004 yılına kadar Çorlu Devlet Hastanesinde acil servis sorumlusu olarak; 2004-2012 yılları arasında da başhekim yardımcısı olarak görev yaptı. 2012-2014 yılları arasında Çorlu Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında hastane yöneticisi olarak görev yapan Dr.Kalkan, bu görevinin yanı sıra Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde İdari Hizmetler Başkanlığı görevini de yürüttü. Milletvekilliği genel seçimleri için görevinden istifa eden Dr. Ali Cengiz KALKAN daha sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi başhekim yardımcılığı görevine atandı. 694 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarının yapısının değiştirilmesinin ardından da Sağlık Bakanlığımız tarafından Edirne İl Sağlık Müdürü olarak atandı.