İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ali Cengiz KALKAN “Sağlıkta Şiddet Sona Ersin” Konulu Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri ve Göğüs Hastalıkları Uzmanları İle Bir Araya Geldi
08 Şubat 2018

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz KALKAN, Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesinde 2 Şubat 2018 tarihinde yoğun bakımda nöbet tutmakta olan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Tuba ÇIKMAZ’ın alçakça saldırıya uğraması ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ve göğüs hastalıkları uzmanları ile bir araya gelerek, görüş ve istişarede bulunmuştur.

Toplantıya; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Selma HEVES YILMAZ, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.M.İshak YILDIRIM, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yrd. Uzm.Dr.Ali KAYA,  Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yrd. Op.Dr.Eyüp KÂHYA, Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.M.Talha SÜTÇÜ, göğüs hastalıkları hekimleri Uzm.Dr.Veli ÇETİNSU, Uzm.Dr.Cemile KORUCUOĞLU VALANDOVA,  Uzm.Dr.Ece ÇELİK ve Uzm.Dr.Mustafa Dündar TEMELLİ katıldı.

Yapılan toplantıda; yaşanan bu şiddet olayı karşısında Sağlık Müdürlüğümüzün tüm sağlık çalışanlarının her zaman yanında ve destekçisi olduğu ifade edildi. Toplantıya katılan göğüs hastalıkları hekimleri yaşanan saldırı ile ilgili olarak, böyle elim bir olayın tekrarlanmamasına yönelik görüşlerini bildirdiler.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz KALKAN yaptığı açıklamada;  “Son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin boyutları kaygı ve endişe vericidir. Bizler Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Her bir sağlık neferimiz fedakârlıkla ve özveriyle hizmet vermektedir. Yapılan şiddet, meslektaşımızla birlikte tüm sağlık çalışanlarına karşı yapılmıştır. Meslektaşımızın her zaman yanında ve destekçisiyiz. Gereken her türlü idari ve hukuki girişimde bulunuldu. Bundan sonra da olayın yakından ve hassasiyetle takipçisi olacağımızı belirterek; böyle elim bir olayın tekrar yaşanmamasını diliyoruz” dedi.