İl Sağlık Müdürlüğümüze Bağlı Çalışan Taşeron İşçilerin Kadroya Geçişleri İçin Mülakatlar Gerçekleştirildi
15 Mart 2018

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca 01.01.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24'üncü Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar” doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğümüzde çalışan taşeron işçilerin kadroya geçişleri için mülakatlar gerçekleştirilmiştir.

İl genelinde, İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı çalışan taşeron işçilerin başvuru süreçleri tamamlandıktan sonra yapılan incelemeler sonucunda sınava girmeye hak kazanan 869 taşeron işçisi için oluşturulan sınav takvimine göre mülakatlar yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığımızın talimatıyla oluşturulan Sınav Kurulu, İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Yunus YİĞİT’in başkanlığında 08 Mart 2018 tarihinde Uzunköprü Devlet Hastanesi toplantı salonunda 145 kişi ile mülakatlara başlanmıştır. Sınav takvimine uygun olarak Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı toplantı salonunda 109, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda 33, Keşan Devlet Hastanesi toplantı salonunda 136, İpsala Devlet Hastanesi toplantı salonunda 20, Edirne Ağız Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda 39 ve Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi toplantı salonunda 387 kişi olmak üzere toplamda 869 kişiyle mülakatlar gerçekleştirilmiştir.

  • 1.png
  • 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG