Haziran Ayı Eğitim Çalışmalarımız
11 Temmuz 2018

Bildirimi Zorunlu Bulaşıcı Hastalıkların İhbar Ve Bildirim Sistemi Eğitimleri

         Bulaşıcı Hastalıkların İhbar ve Bildirim Sistemi 2015/18 sayılı Genelge kapsamında bildirim sisteminin işleyişi ile ilgili Merkezde İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Uzunköprü ilçesi toplantı salonlarında Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Burcu BAKAR ve Bulaşıcı Hastalıklar Biriminde görevli Hemşire Vildan İPEK tarafından 87 Aile Hekimine ve 82 Aile Sağlığı Elemanlarına yönelik tazeleme eğitimleri yapılmıştır.


 • 1a.jpeg
 • 1b.jpeg
 

“1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası”Halk Eğitimi

         Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr.Tülin GÜRBÜZ tarafından 07.06.2018 tarihinde Umurbey Menzilahir Sosyal Hizmet Merkezi Koordinasyon Biriminde “İyotun Önemi ve Yetersizliğine Bağlı Hastalıklar” konulu halk eğitimi verilmiştir.


 • 2.jpg

Kadına Yönelik Aile İçi Şiddettin Önlenmesi Halk Eğitimi

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Sosyal Çalışmacı Melike KILIÇ tarafından 07.06.2018 tarihinde Umurbey Menzilahir Sosyal Hizmet Merkezi Koordinasyon Biriminde Kadına Yönelik Aile İçi Şiddettin Önlenmesi konulu halk eğitimi verilmiştir.

Geri Gönderme Merkezi Halk Eğitimi

          Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Tülin GÜRBÜZ ve Sağlıklı Hayat Merkezinde  görevli Uzm Dr. Can Behzat DEMİRKAN tarafından 21.06.2018  tarihinde İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezinde  “El Hijyeni, Bulaşıcı Hastalıklar, Üreme Sağlığı” konularında halk eğitimi verilmiştir.

 

 • 4a.jpg
 • 4b.jpg

KKKA(Kırım Kongo Kanamalı Ateşi )”Halk Eğitimi

         KKKA(Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ) eğitim çalışmaları kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Tülin GÜRBÜZ tarafından 07.06.2018 tarihinde halka yönelik “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi  eğitimi” Umurbey Mahallesi Menzilahir Sosyal Hizmet Merkez Koordinasyon Biriminde verilmiştir. 

Haziran  Ayı Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi

          Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezimize bağlı Edirne Selimiye Sağlıklı Hayat Merkezinde Haziran ayında düzenlenen Gebe  Bilgilendirme Sınıfı kapsamında;  Merkezimiz ÇEKÜS Biriminde görevli Ebe Sabriye BERBER ve Ebe Emine PEHLİVAN, Diyetisyen Merve DEĞİRMENCİ  ve Psikolog Hande ALDEMİR tarafından eğitim düzenlenmiştir.

 • 6a.png
 • 6b.png
 


EDİRNE KETEM 2018 YILI

Haziran Ayı  Eğitimleri

Karaağaç Kuran Kursu ve Fatih Camii Kuran Kurslarında Eğitim

         Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi,  Müftülük tarafından yürütülen faaliyetlerde kanser taramaları hakkında halkımızın bilinç düzeyini

arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 04.06.2018 tarihinde Karaağaç Kuran Kursu ve Fatih Camii Kuran Kurslarında ki kursiyerlere eğitim verilmiştir.

 • 7a.JPG
 • 7b.JPG
 • 7c.JPG

Edirne Tapu Ve Kadastro Bölge Müdürlüğü Personellerine Eğitim

        Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ, 05.06.2018 tarihinde Edirne Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü personellerine yönelik Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verdi. Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtarak tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet etti.

 • 8a.JPG
 • 8b.JPG

TUİK Personellerine Eğitim

       Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Personeli Hemşire Seda SUNAR, 11.06.2018 tarihinde TUİK personellerine yönelik “Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri, Kanserde Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu, HPV aşısı ve KETEM de yapılan taramalar hakkında” eğitim verdi. Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtarak tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet etti.

 • 9a.JPG
 • 9b.JPG

Lalapaşa, Havsa, Süloğlu Ve Uzunköprü Toplum Sağlığı Merkezlerinde Görevli Personele Eğitim

        Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ ve KETEM personelleri tarafından 20.06.2018 tarihinde ilimiz Lalapaşa, Havsa, Süloğlu ve Uzunköprü Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevli personelin, bulundukları ilçenin tarama yaş grubundaki tüm hedef kitleyi KETEM’e yönlendirmeleri, gerekli planlamaları ve halk eğitimlerini yapabilmeleri amacıyla eğitim verilmiştir.

 • 10a.JPG
 • 10b.JPG

SGK Sosyal Güvenlik Kurumu Personellerine Eğitim

        Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ, 25.06.2018 tarihinde SGK Sosyal Güvenlik Kurumu personellerine yönelik “kanserde erken teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında” eğitim verdi. Ayrıca tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet etti.

 • 11a.JPG

Edirne Belediyesi Personellerine Eğitim

        Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Personeli Hemşire Seda SUNAR, 27.06.2018 tarihinde Edirne Belediyesi personellerine yönelik Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri, “Kanserde Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu, HPV aşısı ve KETEM de yapılan taramalar hakkında” eğitim verdi. Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtarak tüm bayanları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet etti.

 • 12a.JPG
 • 12b.JPG
  

Kartaltepe Fabrikasında Eğitim

        KETEM Birimi olarak kadınlarımızın taramaya katılma oranlarını arttırmak ve yerinde tarama yapmak amacıyla Edirne de bulunan Kartaltepe Fabrikasında Dr. Necla TÜRKSEVEN ve Ebe Hatice AVCU tarafında, 50 yaş üstü personele GGK Kolon Kanseri Taraması kiti dağıtarak  KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verildi. Broşür, kitapçık ve bilgilendirme notları dağıtıldı.

 • 13a.jpeg
 • 13b.jpeg