Temmuz Ayı Eğitim Çalışmalarımız
15 Ağustos 2018

Sodam Kurs Binasında “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi” Halk Eğitimi

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) eğitim çalışmaları kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Tülin GÜRBÜZ tarafından 17.07.2018 tarihinde halka yönelik “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)” eğitimi Babademirtaş Mahallesi Sosyal Dayanışma Merkezi’nde (SODAM) verilmiştir. 

 • 1.png

“Ebeveyn İletişimi” Halk Eğitimi

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Sosyal Çalışmacı Melike KILIÇ tarafından 17.07.2018 tarihinde SODAM kurs binasında “Ebeveyn İletişimi” konulu halk eğitimi verilmiştir.

 • 2.jpg

“Kadına Yönelik Aile İçi Şiddettin Önlenmesinde Sağlık Çalışanlarının Rolü” Hizmet İçi Eğitimi

12.07.2018 tarihinde Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Sosyal Çalışmacı Melike KILIÇ tarafından Merkez Toplum Sağlığı Merkezi ve bağlı birim personellerine “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddettin Önlenmesinde Sağlık Çalışanlarının Rolü” konulu hizmet içi eğitimi verilmiştir.

“Aile Planlaması Ve Kadın Üreme Sistemi” Konulu Sodam Eğitimi

            Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından yürütülen Halk Eğitimleri kapsamında; Merkezimiz Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından SODAM kurs binasında 04.07.2018 tarihinde “Kadın Üreme Sistemi” ve 10.07.2018 tarihinde “Aile Planlaması” eğitimleri düzenlenmiştir.

 • 4.jpg
 • 4a.jpg

Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürlüğü Personellerine Ketem Birimi Tarafından Eğitim Verildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi)  Birim Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ tarafından,  02.07.2018 tarihinde Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü personellerine yönelik Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri ile Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verilmiş ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtılarak tüm bayanlar taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet edilmiştir.

 • 5a.JPG

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personellerine yönelik Ketem Birimi Tarafından Eğitim Verildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi’in de görevli Hemşire Seda SUNAR tarafından 09.07.2018 tarihinde Edirne Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personellerine yönelik Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verilmiştir. Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtarak, tüm bayan çalışanlar taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet edilmiştir.

 • 6.JPG

Edirne Valiliği personellerine Ketem Birimi Tarafından Eğitim Verildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ tarafından 16.07.2018 tarihinde Edirne Valiliği personellerine yönelik Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri, Kanserde Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu, HPV aşısı ve KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verilmiş. Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtarak tüm bayanlar taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet edilmiştir. 

 • 7.jpeg

SGK Sosyal Güvenlik Kurumu personellerine Ketem Birimi Tarafından Eğitim Verildi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ tarafından 25.06.2018 tarihinde SGK Sosyal Güvenlik Kurumu personellerine yönelik kanserde erken teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verilmiş. Ayrıca tüm bayanlar taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet edilmiştir

 • 8.jpeg

Ketem Birimi Tarafından İlçe ve merkez köylerden gelen gruplara Eğitimler devam ediyor

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü; Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) birimimize İlçe ve merkez köylerden gelen gruplara kanserde erken teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitimlerimiz devam etmektedir. 

 • 9.JPG
 • 9a.JPG

Hacı Adaylarına “Merscov” Eğitimi Verildi

12.07.2018 tarihinde Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Uzm.Dr. Can Behzat DEMİRKAN tarafından Fatih Sultan Mehmet Kuran Kursu toplantı salonunda hacı adaylarına “MersCoV” konulu halk eğitimi verilmiştir.

 • 10.jpg
 • 10a.jpg