Ketem Birimi Yerel Fabrikalarda Taramalarına Devam Ediyor
15 Ağustos 2018

          Kanser, dünya genelinde giderek artan bir sağlık problemidir ve toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, bireylerde de maddi ve manevi kayıp ve zorluklara yol açmaktadır. Bunun yanı sıra kanserin önemli bir kısmının önlenebilir olması bu taramalara verilen öneminde giderek artmasına yol açmıştır.

         Bu kapsamda KETEM (Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) Biriminde meme kanseri, kalın bağırsak kanseri ve rahim ağzı kanseri tarama programları gerçekleştirilmektedir. KETEM Birimi olarak halkımızın bilinç düzeyini arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yıllık eğitim planı hazırlamış olup eğitimler devam etmektedir.

        KETEM Birimi olarak kadınlarımızın taramaya katılma oranlarını arttırmak ve yerinde tarama yapmak amacıyla Edirne de bulunan Edirne Giyim, Modavizyon, İpek Yol fabrikalarında 50 yaş üstü personele GGK Kolon Kanseri Taraması kiti dağıtarak KETEM de yapılan taramalar hakkında eğitim verilmiştir. Broşür, kitapçık ve bilgilendirme notları dağıtılmış, ayrıca tarama yaş grubunda ki kadınlara HPV taraması yapılmıştır.

  • WhatsApp Image 2018-07-25 at 12.25.47 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2018-07-25 at 12.02.54.jpeg
  • IMG_9744.JPG