Ağustos Ayı Eğitim Çalışmalarımız
25 Eylül 2018

Vergi Dairesi Ve Defterdarlık Eğitimleri

Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Hekimi Dr. Necla TÜRKSEVEN tarafından 13.08.2018 tarihinde Edirne Vergi Dairesi Başkanlığı ve Edirne Defterdarlığı personellerine yönelik “Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar” hakkında eğitimler verilmiştir. Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtılarak tüm kadınlar taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet edilmiştir.

  • 1a.jpeg
  • 1.jpg

Fabrika Eğitimleri

KETEM Birimi olarak kadınlarımızın taramaya katılma oranlarını arttırmak ve yerinde tarama yapmak amacıyla Edirne de bulunan Edirne Merdal Çorap, Havsa Modavizyon ve Kilim Mefruşat fabrikalarında 50 yaş üstü personele GGK Kolon Kanseri Taraması kiti dağıtılarak  KETEM’de yapılan taramalar hakkında eğitim verilmiştir. Broşür, kitapçık ve bilgilendirme notları dağıtılmıştır. Ayrıca tarama yaş grubunda ki bayanlara HPV taraması yapılmıştır.

  • 2.jpeg
  • 2a.jpeg
 

Edirne Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü

Edirne İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi Sorumlu Hekimi Dr. Meltem SÖZER YAVUZ tarafından 08.08.2018 tarihinde Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerine yönelik “Kanser, Kanserin nedenleri, Kanserden korunma yöntemleri Erken Teşhisin önemi, kanserin önlenebilir bir hastalık olduğu ve KETEM de yapılan taramalar” hakkında eğitim verilmiştir.Ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtılarak tüm kadınları taramalarını yaptırmaları için KETEM’e davet etmiştir. 

  • 3.JPG
  • 3a.JPG

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi(KKKA) Halk Eğitimi

KKKA eğitim çalışmaları kapsamında Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Uzm.Dr.Can Behzat DEMİRKAN tarafından 16.08.2018 tarihinde halka yönelik “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi  eğitimi” Yıldırım Sosyal Hizmet Merkez Koordinasyon Birimi’nde halk eğitimi verilmiştir. 

  • 4.jpg

Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitimleri

06.08.2018 tarihinde Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Sosyal Çalışmacı Melike KILIÇ tarafından Edirne Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda “Alkol ve Madde Bağımlılığı” konulu halk eğitimi 143 hükümlüye verilmiştir.


Ağustos  Ayı Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi

29.08.2018   tarihinde müdürlüğümüze bağlı Edirne Selimiye Sağlıklı Hayat Merkezinde Ağustos ayında düzenlenen Gebe  Bilgilendirme Sınıfı kapsamında;  Merkezimiz ÇEKÜS Biriminde görevli Ebe Sabriye BERBER ve Ebe Emine PEHLİVAN ve Diyetisyen Merve DEĞİRMENCİ  ve Psikolog Hande ALDEMİR tarafından eğitim düzenlenmiştir.

  • 6.jpg
  • 6a.jpg